URLA ROTARY’DE YENİ DÖNEM BAŞKANI

GÖKHAN AKSOY

URLA ROTARY’DE YENİ DÖNEM BAŞKANI

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Urla Rotary Kulübü’nde yeni dönem Başkan’ı Gökhan Aksoy oldu. Urla Rotary ve Urla Rotaract Kulübü Üyelerinin geniş katılım gösterdiği devir teslim töreninde Aksoy görevi 2021-2022 Dönem Başkanı Hamdi Çoban’dan devralırken, Urla Rotaract Kulübü 2021-2022 Dönem Başkanı Dilara Dural da görevi 2022-2023 Dönem Başkanı Aslıhan Çoban’a devretti.

Urla Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni gerçekleşti. Urla Rotary ve Urla Rotaract Kulübü üyelerinin geniş katılım gösterdiği törende birlik ve beraberlik dolu bir dönemi geride bırakan üyelere kitap hediye edildi.

Urla Rotary Kulübü’nde ikinci kez başkanlık yapan Hamdi Çoban başkanlık görevini çıtayı çok daha yukarılara taşıyacağına inandığı 2022-2023 Dönem Başkanı Prof. Dr. Gökhan Aksoy’a devretmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Bu dönem özellikle eğitim alanında çok başarılı işlere imza attık. Mevcut toplum birliği okulumuz olan Urla İskele İlkokulu’nda Ana Sınıfın eksiklerini giderdik. Bunun yanı sıra iki okulu daha biri Torbalı Anadolu Lisesi, diğeri de Kuşçular Köyü İlkokulu olmak üzere toplum birliği okulumuz yaptık. Bu üç toplum birliği okulumuzun ihtiyaçları doğrultusunda da hizmet geliştirdik. Yine bu dönem kadınlar için projeler gerçekleştirdik. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile birlikte yağmur suyu hasadı projesine başladık. Bu projenin asıl amacı çevre ilçelerde ve köylerde de bu projenin uygulanabilir hale gelmesini sağlamak. Bu dönem hizmetlerimizle hayatları değiştirdiğimiz oldukça keyifli bir dönemi de geride bıraktık. Önümüzdeki yıl kulübümüzün daha iyi işler yapacağına inanıyor, yeni dönem başkanımıza döneminde başarılar dilerken, her zaman yanında ve yakınında olacağımı bilmesini istiyorum” diye konuştu.

Urla Rotary 2022-2023 Dönem Başkanı Prof. Dr. Gökhan Aksoy ise, “Bizi güzel bir dönem bekliyor çünkü pandemiden sonra her şeye yeniden başladık bu da bizi heyecanlandırıyor. Bu dönemde en önemli iki konu üzerinde duracağız. Bir tanesi küresel ısınma ve meteorolojik olaylar, ikincisi de temiz gıda… Bunun yanında dünyamızdaki salgın hastalıkların ve bundan sonra olabilecek olan epidemiyolojilerin üzerine dikkat çekmek gerekiyor. Bu dönem çalışmalarımızı özellikle bu iki konu üzerinde yoğunlaşarak sürdüreceğiz. Yeni dönemin kulübüme ve herkese hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.