KEMALPAŞA’YA YENİ EĞİTİM YUVASI

Merkez Gündüz Bakımevi(Kreş) çalışan ve gelir düzeyi düşük olan ailelere destek olmak amacı ile Kemalpaşa merkezde hizmete açıldı

KEMALPAŞA’YA YENİ EĞİTİM YUVASI

Merkez Gündüz Bakımevi(Kreş) çalışan ve gelir düzeyi düşük olan ailelere destek olmak amacı ile Kemalpaşa merkezde hizmete açıldı.


Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın eğitim vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Kemalpaşa Belediyesi, Gündüz Bakımevi'nin (Kreş) 2'ncisini Kemalpaşa Merkez’de hizmete açtı. Yaklaşık 60 öğrenci kapasiteli merkezde 3 derslik, yemekhane, oyun alanları yer alıyor. Alanında uzman 4 öğretmen ve idari personelin görev aldığı tesis 3-4-5 yaş grubu çocukları kapsıyor. Gündüz Bakımevi'nde çocuklara İngilizce, jimnastik, satranç, çocuk hakları farkındalık çalışmaları ile destek olunacak. Alternatif eğitim yaklaşımları benimsenerek hazırlanan eğitim planları ile Montessori, Gems, Math their way çalışmaları, psikolog desteği ve fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanlarında destek olunarak, kendilerini ifade etmeleri sağlanacak. Haftanın 5 günü 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren kurumda öğrencilerin gelişimlerine göre hazırlanan üç öğün yemek verilmekte. 

'AMACIMIZ ARAŞTIRAN, KEŞFEDEN, ÖĞRENEN BİREYLER YETİŞTİRMEK'

Eğitim alanındaki çalışmalar ile Kemalpaşa’nın geleceğine dokunduklarını ifade eden Başkan Rıdvan Karakayalı," Bugün açmış olduğumuz merkezde kuruluş amacımız çocuklarımızı, insan gelişiminin başlangıç noktası olan 0-6 yaş aralığında, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendisine güvenen, medeni cesareti ve sosyal becerileri gelişmiş, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, bilimin ve aklın üstünlüğüne inanan bireyler olarak yetiştirmektir. Çok kısa süre içerisinde üçüncü kreşimizi Ören Mahallesine açacağımızı mutlulukla paylaşmak isterim. Bugün başlattığımız eğitim atağı ilçemizin on yıllarına şekil verecek. Kemalpaşa Merkez Gündüz Bakımevi'nin tüm ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.